ua

Етанол

Обладнання для виробництва спирту. Етанол.
Етанол – це речовина універсального застосування, широко використовується в хімічній промисловості та харчових виробництвах. Крім того, етанол - одне з найперспективніших джерел енергії.

Виробництво етанолу як палива для двигунів внутрішнього згоряння почалося у Бразилії, під час нафтової кризи у 1970-х роках. Надалі його випуск розпочався у багатьох країнах.

Використання спирту як альтернативне паливо для автомобілів було предметом дискусії з моменту їх винаходу. В даний час воно набуло нової значущості у зв'язку з вичерпанням запасів викопного палива серйозними екологічними наслідками його спалювання. У багатьох країнах проводяться дослідження з оцінки переваг етанолу як присадки до палива. Застосовуваний в даний час як присадка до палива метил-трет-бутиловий ефір є токсичним похідним метанолу і викликає значні забруднення повітря і грунтових вод. Тому виробники нафтопродуктів дедалі ширше замінюють його етил-трет-бутиловим ефіром, який синтезується з етанолу та абсолютно безпечний для навколишнього середовища.

Виробництво спирту для напоїв не менш важливе, ніж виробництво етанолу як паливо. Ключовою відмінністю між цими двома областями є вибір сировини для отримання кінцевого продукту. Від питного спирту потрібна особлива чистота та наявність екстрактивних речовин. В якості сировини для будь-якого спиртового бродіння зазвичай використовуються продукти, що містять вільні моно-і олігосахариди, крохмаль або целюлозу, такі як кукурудза, сорго, пшениця, ячмінь, жито, цукрові буряки, цукор тростини, меляса і ряд фруктів, наприклад, виноград. Якщо глюкоза, що міститься в цукроносних рослинах, зброджується безпосередньо, то крохмаль зернових продуктів, а тим більше целюлозу спочатку потрібно гідролізувати. Для цього використовуються або хімічні (наприклад, кислотний гідроліз при високій температурі), або ферментативні методи (наприклад, складання зерна).

Незалежно від кінцевого призначення спирту, його виробництво включає наступні технологічні етапи.

Вихідна сировина розмелюється та піддається гідролізу.
Суміш цукрів, що вийшла, зброджується дріжджами.
Брага надходить у перегінну колону, де відганяється спирт-сирець.
Спирт-сирець використовується для отримання чистого етанолу шляхом ректифікації.
Сухий залишок, що не піддається ферментації, є побічним продуктом і може використовуватися як добрива. Залишилася після перегонки барда (дріжджовий осад) висушується і використовується як корм для тварин.


Устаткування для виробництва спирту. Спиртне обладнання.